Po stopách velikonočního zajíce – 2023

Na velikonoční nedělní odpoledne 9.4.2023 SDH Dub připravil pro mladé hasiče a jejich rodiče již 4. sváteční procházkový pochod „Po stopách velikonočního zajíce“. Hlavním cílem tohoto pochodu bylo najít poklad a k němu 2 klíče. Toho se docílílo tak, že děti museli splnit několik úkolů, jak vědomostních, tak i orientačních s buzolou. Trasa tentokrát vedla ze hřiště, dále okolo dubského mlýna, podél potoku přes lesík až na louku. Původně měla cesta vést dále po poli až ke hřišti, ale počasí k tomu nebylo přívětivé a tak se muselo jít cestou zpět a po silnici opět na hřiště. Splněním úkolů děti získávali písmena, která po sestavení vytvořila indicii vedoucí k velkému vejci velikonočního zajíce, kde byl ukryt 1. klíč k pokladu. Po cestě splněním jednotlivých úkolů děti nalézali různá místa s dobrotami jako například lízátkový pařez, vajíčkový strom, pitíčková louka a pro rodiče na loučce v lese rostly i velikonoční zelená piva. Dále museli děti uhodnout speciální velikonoční heslo ke druhému klíči a najít místo, kde se poklad ukrývá. Akce byla nakonec úspěšná a děti se tak o poklad, nejen o ten sladký, řádně podělili.