Jarní kolo hry „PLAMEN“ – 2023

V sobotu 27.5. 2023 se Mladí Hasiči zúčastnili okresního kola hry „PLAMEN“ v Budilově.

V podzimním kole se našemu mladšímu družstvu povedlo dostat na druhou příčku v průběžném hodnocení. A protože nám letos, bohužel, vypadlo pár dětí, museli jsme družstvo mladších sestavit tak, aby mohly dostatečně obhájit umístění v žebříčku. Družstvo starších dětí se nemohlo zúčastnit soutěže, bez dostatečného počtu dětí se soutěžit nedá. To nám však dalo prostor věnovat se plně potřebným devíti dětem pro jarní kolo. A to se vyplatilo. I přes zapůjčení malé Šárinky Frišové z přípravky se družstvu mladších dařilo lépe než jsme očekávali. V soutěži bylo 5 disciplín, počítají se i disciplíny z podzimního kola. V jarním kole byly 3 disciplíny, požární útok CTIF, požární útok (s vodou) a štafeta 400m CTIF. Ve všech disciplínách děti uspěly téměř bez chyby. A tak přišel šok. Družstvo mladých hasičů z našeho sboru udrželo svojí příčku a všechny přítomné sbory svým skokem z posledních pozic na pozici stříbrnou překvapil. Za to si děti vysloužily stříbrné medaile, diplom a hlavně námi vytoužený Stříbrný Pohár.

A s heslem: „No tak jsme druhý, no a co !“, se s radostí vrátily domů.
Za to také i díky veliteli mládeže Pavlovi Hynkovi a jeho ženě, kteří děti pilně trénují.


Další kolo hry „Plamen“ se bude konat poslední víkend v září, kde, se ještě dozvíme. Náš sbor prosí občany městyse a okolí o podporu mladým hasičům, protože i divácká podpora je pro družstva důležitá, zvlášť u dětí. Udělejte si čas a přijeďte se podívat a podpořit děti v soutěži, jen tak si budou více věřit a udrží si pozici v umístění.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..