MH – Víkendový výlet s kempováním

O víkendu 21. – 23. 7. jsme uskutečnili plánovaný víkendový pochodový výlet a kempink pro naše mladé hasiče u koupaliště v Krajníčku.
První den plánu byl přesun z hřiště TJ v Dubu do obce Krajníčko pod Helfenburkem. Materiální zabezpečení a proviant jsme odvezli auty a po návratu jsme vyrazili pěšky směrem na Javornici. Při cestě jsme si povídali, zazpívali a naučně vyprávěli o obilninách, přírodě i tom, jak se dříve žilo. Smolně nás za Javornicí na rozcestí potkal déšť. Kdo měl pláštěnku, tak ji s jistotou využil. I tak jsme vesele došli do cíle. Po příchodu na tamní koupaliště jsme využili jejich perfektní zázemí. Pod uzavřeným přístřeškem se děti převlékly, posvačily a my vedoucí jsme ještě v dešti začali rozbalovat stany. Po nastěhování a opečení buřtíků všichni ulehli do spacáků a spali jako nemluvňata. Druhý den plánu, tedy v sobotu, všichni po snídani vyrazili na Helfenburk. Nešli jsme po silnici, nýbrž lesem po takzvané „svážnici“, kde děti opět objevovali místní přírodu v lese. Na hradě si vše prohlédly, prolezly kam se mohlo, koupily si dobroty a suvenýry a také si zahrály velké „Člověče, nezlob se !“. Po návratu stejnou cestou, už nás čekal oběd. Dobrý guláš z kotlíku, který připravili vedoucí Monika Hynková a Láďa Friš. Následovalo koupání, různé soutěžní hry a při dalším koupání i sprcha všech ve vodě z malé hasičské stříkačky. Večer po opečení buřtů následovala akce ,,Stezka odvahy“. Děti se svítilnami šli po trase značené reflexními pásky až na místo, kde našli své odměny. Třetí den v neděli po snídani probíhala další soutěž dvou družstev v podobě štafety, přenášení vody v hrnečku přes překážky a tím k naplnění lahve. Byla krásná neděle, ale bohužel už nás čekal návrat domů. Mladí hasiči si zabalili své věci, vedoucí proviant a stany a tak jsme se vydali na cestu zpět pěkně procházkou do Dubu. Opět zazněl zpěv a hlavně byli vedoucími Luckou a Lubošem Růžičků připraveny otázky různého druhu. Výsledek z odpovědí musely děti vyluštit a dané slovo bylo překvapení po příchodu na hřiště v Dubu. Správně vyluštily slovo ,,PIZZA“, kterou si mohly děti jako odměnu objednat v naší dubské hospůdce na hřišti.
Této akce se zúčastnilo 11 dětí z přípravky, mladších a starších hasičů, dále čtyři vedoucí a v sobotu se přidali ještě další dvě děti i s rodiči. Rád bych všem poděkoval za účast a hlavně vedoucím, kteří vše vedli kvalitně a zodpovědně. ,,Děkuji !“

             

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..