Oslavy 125. výročí SDH v Bukové u Příbramě

 

Mladí Hasiči se zúčastnili oslavy
125. výročí SDH v Bukové u Příbramě

V sobotu 9. 6. 2018 se členové výboru a mladí hasiči SDH Dub zúčastnili oslavy 125. výročí založení SDH v Bukové u Příbramě na jejich pozvání zástupcem sboru p. Ládem.

Oslavy započaly ve 13:00 hod. svěcením nového praporu u místní kapličky, kde se sešlo několik okolních sborů s prapory včetně našeho sboru, kde v čele za SDH Dub stál s praporem starosta M. Novák a velitel sboru J. Habich. Po ostužkování praporů starostkou Bukové se pochodem praporů sbory za doprovodu živé hudby přemístily na místo oslavy (plocha u dětského hřiště), kde už byly připraveny stánky s občerstvením, živá hudba a pro děti pouťové atrakce. (např. autodrom, skákací hrad, skluzavka, střelnice) V 15:00 hod. se naši MH – Dubínci pod vedením svých velitelů P. Hynka a M. Hynkové předvedli dvěma povedenými požárními útoky, jak mladších, tak i starších dětí a tím také obdrželi od přihlížejícího obecenstva velký potlesk. Před odjezdem domu jsme ještě shlédli dvě akce profesionálních hasičů z HZS Dobříš, vyprošťování zraněné osoby z vozidla pomocí hydraulických kleští a potom hašení hořícího automobilu pomocí vysokotlakého proudu vody. Při cestě domů naši mladí hasiči dostali za parádní ukázku v požárním útoku odměnu v podobě vynikající točené zmrzliny při zastávce v obci Čimelice. Všem se výlet moc líbil a vypadá to i na další spolupráci s SDH Buková u Příbramě. Všem pořádajícím jsme poděkovali za pozvání a zvlášť těm, kteří se postarali o vynikající hovězí guláš k obědu a pečenou krůtu.

 

Pochod praporů:

 

Požární útoky MH:

 

Zásahy HZS: